Kontakt

Kontaktoplysninger på Københavns Forældreorganisations – KFOs sekretariat og bestyrelse.
For bestilling af workshop, kontakt os på kfo@kfo.dk.
For kontakt til anonym forældrerådgivning, se https://fola.dk/foraeldreraadgivning

Henvendelse

KFO – Københavns Forældreorganisation
Valdemargade 8b, 2. sal
1665 København V

Mail: kfo@kfo.dk

Presse

Henvendelser fra pressen rettes til vores formand
Maja Hvidtfeldt Håkansson
Telefon: 31 67 17 97
e-mail: maja@kfo.dk


Sekretariatet


Sekretariatleder

Mette Weje Østergaard

Sekretariatsleder


mette@kfo.dk
mobil: 26147745

Konsulent

Inna Helbæk Auroréalis

Konsulent for forældresamarbejde
og workshop

Inna@kfo.dk
mobil: 22764226
Kan kontaktes på telefon mandag og onsdag 9 til 15.

Bestyrelsen


Formand Maja Hvidtfeldt Håkansson
mail: maja@kfo.dk
Næstformand Inna Helbæk Auroréalis
mail: inna@kfo.dk
Jeppe Krommes-Ravnsmed
mail: jeppe@kfo.dk

Næstformand Ida Munch Jacobsen
mail: ida@kfo.dk
Signe Nielsen
mail: signe@kfo.dk
Anne Riemenschneider
mail: anne@kfo.dk
Line Hartnack
mail: line@kfo.dk

Bestilling af Workshop/kurser

KFO tilbyder skræddersyede workshops til forældreråd og -bestyrelser i København. Du kan læse mere om dem her.

KFO´s workshops er gratis for alle institutioner i København. Skriv til os på kfo@kfo.dk for at høre mere eller booke os.

Personlig rådgivning

FOLAs Forældrerådgivning er rådgivning, hvor forældre og andre pårørende, der oplever, at de og deres børn har problemer i institutionen kan få anonym rådgivning.

Forældrerådgivningen er åben:

Mandag, tirsdag, torsdag og fredag kl. 9:30 -13:30

Telefonnummer: 73 70 73 79

For yderligere oplysning se https://fola.dk/foraeldreraadgivning

Læs vores datapolitik
Privatlivspolitik